Úvod O nás Blog Fotogaléria Stiahnite si Hľadáme vedúcich a zdravotníkov Časté otázky Kontakt

Sunny ENGLISH (Englishcamp)

O čom vlastne je tento tábor a prečo ho nenazývame jazykovým?

Pred dvomi rokmi (v LS 2012) som bola postavená pred výzvu. Jej názvom bol Englishcamp. Anglický tábor, ktorý som mala koncipovať tak, aby decká odchádzali s nejakým tým slovíčkom a vedomosťou naviac, ale aby to nebola letná škola a tábor za trest. Vtedy som sa rozhodla, že sa naša cesta bude uberať zážitkovým pobytom, ktorý účastníkom sprostredkuje nielen nové anglické slovíčka, ale komplexný pohľad na isté obdobie z dejín Anglicka, aby účastníci naozaj zažili, aká môže byť tá „pravá anglická atmosféra.“ Čo teda môžete čakať od tohto tábora?

CUDZINCI - každý rok sa snažíme mať na tábore niekoho, s kým deti môžu komunikovať len v angličtine. Vyberáme mladých ľudí z rôznych kútov sveta (Brazília, Taliansko, Portugalsko), ktorí svojou prítomnosťou prispievajú k chodu tábora (naučiť sa tradičný brazílsky tanec, alebo sa naučiť, ako sa robia náramky v Portugalsku ...) a motivujú deti komunikovať v angličtine bez ohľadu na to, na akom stupni sú ich komunikačné schopnosti.

GOOD MORNING! - každý deň máme sadu fráz, ktoré hovoríme deťom len v angličtine (začíname jednoducho, s pozdravmi a jednoduchými pokynmi, postupne sa frázy nabaľujú). Pokyny k hrám sú písané aj alebo len v angličtine, celé zariadenie je polepené názvami vecí, ktoré vidia. Okrem oddielov sú deti rozdelené aj do troch skupín (v ktorých robia isté aktivity) podľa stupňa ich angličtiny, pričom tretiu skupinu (tých najpokročilejších) pri týchto činnostiach animujú zahraniční animátori.

ZÁHADY - a čo nás teda čaká tento rok? Kopec záhad a riadnej detektívnej práce! Z Buckinghemského paláca vyšli jasné pokyny, kráľovnej niekto ukradol korunovačné klenoty a bude to práve prácou našich bystrých a šikovných účastníkov, ktorí budú musieť prísť na to, kto ich vzal. A čo za to? Panovnícky rod, ktorému sa to podarí, bude vládnuť!!!

… A ZAZVONIL ZVONEC - čo teda na záver? Na tábore Sunny English nebudeme decká učiť gramatiku, drilovať s nimi slovíčka a liať im do hlavy vedomosti, ale zažijú trošku kráľovskej atmosféry, dozvedia sa zaujímavosti o Anglicku, budú denne počuť angličtinu a spoznajú zaujímavých ľúdí z iných kultúrnych prostredí. A dúfajme, že nejaké to anglické slovíčko sa na nich počas tohto všetkého aj nalepí :) !

Paulie Máziková


Akceptujeme platbu:
Akceptujeme platbu
©1996-2024 CK Slniečko, spol. s r.o.
Všetky práva vyhradené.
Tel: +421 (0) 915 879 018, +421 (0) 32 652 19 11
E-mail: slniecko@ckslniecko.sk
Návštevníci od 7.1.2009:
Stránku vytvoril kreatívny tím
Lemon Lion - Reklama, Webové stránky, SEO