Úvod O nás Blog Fotogaléria Stiahnite si Hľadáme vedúcich a zdravotníkov Časté otázky Kontakt

13. Komnata alebo Záhada Čertovského lesa

MYŠLIENKA

Keď som po sezóne 2013 dostal dôveru od vedenia CK Slniečko stať sa manažérom letného tábora, bola to aj jedinečná príležitosť a výzva prísť s niečím novým. Nápadov bolo viacej, ale jeden prevážil. Každého človeka fascinujú tajuplné veci, miesta, osoby... no a mňa fascinovala myšlienka prežiť si niečo podobné na vlastnej koži. Prvotný bol teda nápad zorganizovať tábor plný záhad a tajomstiev.

NÁZOV

Priznám sa, že pomenovať tento tábor mi dalo celkom zabrať. Chcel som, aby bol výstižný a poukázal na to, čo môžu deti od tábora očakávať a zároveň bol zaujímavý a tajomný. DejaVu, Secret či Mystery Camp, také boli prvotné nápady, no som rád, že som nakoniec zvolil 13.Komnatu, ktorá sama o sebe značí niečo záhadné. Podnázov Záhada Čertovského lesa je pomenovanie prvého ročníka 13.Komnaty. Tábor je na Čertove a prečo sa Čertov vôbec nazýva Čertovom???

PRÍPRAVA

Mal som názov a na rad prišiel samotný program. Základ bolo vymyslieť trinásť komnát, ktorými budú deti prechádzať a zakomponovať ich do deju, ktorý deti fascinuje a vtiahne ich do myšlienky. Tu som sa rozhodol pre Mayov a pre najzáhadnejšie záhady sveta :) Mayský boh Bolon Yokte deťom zašifroval do komnát záhady ako sú Pandorína skrinka, Bermudský trojuholník, Atlantída či Roswellská záhadu. Dlhých 1300 rokov tieto záhady nikto nevie rozlúštiť a preto prichádza majster šifier Leonardo, ktorý je pripravený za pomoci svojich spoločenstiev trinásť komnát otvoriť a zachrániť svet pred oneskoreným koncom sveta, ktorý má nastať v prvý školský deň 1.9.2014.

CIELE TÁBORA

Hlavným cieľom tábora je práca v kolektíve. Hry sú preto stavané tak, že nie je možné ich spĺňať individuálne, ale len v pevnom spoločenstve. Taktiež je to vtiahnutie do deja. Deti chceme na tábore preniesť do iného sveta, ďaleko od iphonov či xboxov. Zanechať v nich silné spomienky, ktoré si z tábora odnesú. 13.komnata je teda v prvom rade zážitkový tábor pre deti, ktoré sa chcú zabaviť, spoznať nových priateľov a v neposlednom rade prežiť tábor plný záhad a tajomstiev.

Juro (Tento)


Akceptujeme platbu:
Akceptujeme platbu
©1996-2024 CK Slniečko, spol. s r.o.
Všetky práva vyhradené.
Tel: +421 (0) 915 879 018, +421 (0) 32 652 19 11
E-mail: slniecko@ckslniecko.sk
Návštevníci od 7.1.2009:
Stránku vytvoril kreatívny tím
Lemon Lion - Reklama, Webové stránky, SEO